راهنمای داوران

✺ از کلیه داوران محترم نشریه درخواست می‌شود زمانی که برای اولین بار وارد پروفایل داوری خود می‌شوند اطلاعات شخصی به‌ویژه وابستگی سازمانی، شناسه ارکید، زمینه‌های داوری و همچنین اطلاعات حساب بانکی خود را به دقت تکمیل نمایند.

✺ چنانچه مقاله ارسال شده به داوری در تخصص شما نیست یا فرصت انجام داوری را ندارید حتما انصراف از داوری را ثبت نموده و در صورت امکان چند داور جایگزین معرفی نمایید.

✺ در زمان داوری مقالات به سوالات فرم داوری پاسخ دهید و اگر روی متن مقاله کامنتی می‌گذارید مطمئن باشید که اسم شما در کامنت‌ها مشهود نباشد. برای این کار در تنظیمات نرم‌افزار word نام خود را تغییر دهید. برای این کار می توانید به دو روش اقدام کنید:

1- از منوی File بر روی گزینه Options کلیک کرده در کارد محاوره ای باز شده از لبه General بخش Personalize your copy of Microsoft Office، نام کاربر نرم افزار را در قسمت User name تغییر می‌دهیم.

2- چنانچه فقط بخواهید در فایل داوری نام شما در کامنتها درج نشود می‌توانید پس از اتمام داوری مقاله از منوی File، گزینه Info را انتخاب نمایید. سپس در بخش Inspect Document بر روی گزینه Check for Issues کلیک کرده و در کادر محاوره ای باز شده بجز گزینه Document properties and personal information، تیک تمام گزینه‌ها را برداشته و بر روی Inspect کلیک کنید.

❖ رعایت اصول اخلاقی نشریه برای داوران

از کلیه داوران انتظار می‌رود وظایف داوران در بخش اصول اخلاقی انتشار مقاله را مشاهده کرده و به اصول اخلاقی نشریه پایبند باشند.

❖ ثبت داوری در پایگاه وب آف ساینس

باتوجه به یکپارچه شدن پابلونز و وب آف ساینس، داورانی که تمایل به ثبت داوری‌هایشان در پایگاه پابلونز دارند، می‌توانند ایمیل تشکری که پس از اتمام داوری از طرف نشریه به آن‌ها ارسال می‌شود را به ایمیل reviews@webofscience.com ارسال نمایند.

 

شیوه ساخت و به روز رسانی ریسرچر پروفایل