اخبار و اعلانات

انتشار شماره جدید نشریه در نیم سال اول 1402

به اطلاع خوانندگان گرامی می‌رساند مقاله‌های آخرین شماره پژوهش‌نامه کتابداری و اطلاع رسانی (دوره 13، شماره 1- شماره پیاپی 25)، با 12 مقاله، در 249 صفحه، خردادماه 1402 بر روی سایت پژوهش‌نامه به نشانی https://infosci.um.ac.ir/issue_5408_5483.html در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.

مطالعه بیشتر

اعضای هیات تحریریه جدید در سال 1401

پژوهش‌نامه کتابداری و اطلاع‌رسانی دانشگاه فردوسی مشهد، به منظور ارتقای سطح کیفی پژوهش‌نامه خود اقدام به جذب هیات تحریریه داخلی و بین المللی جدید در سال 1401 کرد که اعضای جدید عبارتند از: هیات تحریریه بین المللی: 1- پرفسور جان باد، استاد بازنشسته و افتخاری دانشگاه میسوری آمریکا 2- آقای دکتر حمیدرضا جمالی‌ممهویی، عصو محترم هیات علمی دانشگاه چارلز استوارت استرالیا هیات تحریه داخلی: 1- آقای دکتر محمد حسن زاده، استاد محترم دانشگاه تربیت مدرس 2- سرکارخانم دکتر هاجر ستوده، استاد گروه علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه شیراز 3- آقای دکتر علی‌حسین قاسمی، ...

مطالعه بیشتر

نحوه رفرنس دهی در مقالات نشریه

نحوه رفرنس دهی در مقالات پژوهش‌نامه کتابداری و اطلاع رسانی، باید طبق استاندارد APA انجام شود. جهت دریافت اطلاعات بیشتر درخصوص روش رفرنس نویسی به APA 7th referencing style مراجعه فرمایید.

مطالعه بیشتر

مجموعه کامل دریافت کد پژوهشی ارکید (ORCID)

شناسۀ ارکید (ORCID ID) معرف هر پژوهشگر است؛ که دلیل ایجاد آن، کاهش احتمال همپوشانی هویت‌ها در محیط علمی است. به‌بیان‌دیگر، هنگامی که هر پژوهشگر کدی منحصربه‌‎فرد داشته باشد، حتی پژوهشگرانی با نام و نام‌خانوادگی مشابه، دیگر با یکدیگر اشتباه گرفته نخواهند شد. باتوجه‌به اینکه ارکید با بسیاری از پایگاه‌های اطلاعاتی چون وب‌آو‌ساینس (WOS) و اسکوپوس (Scopus) لینک می‌شود و نیز می‌توان به‌صورت دستی، برخی از منابع اطلاعاتی را به آن افزود، پژوهشگران می‌توانند به‌جای ارسال رزومۀ خود، فقط کد ارکید خود را در اختیار دیگران قرار دهند. کاربران گرامی می‌توانند برای ...

مطالعه بیشتر

آخرین ضریب تاثیر نشریه در پایگاه استنادی جهان اسلام

طبق آخرین گزارش پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC)، ضریب تاثیر پژوهش‌نامه کتابداری و اطلاع رسانی، 0.182 و کیفیت آن Q3 می‌باشد.

مطالعه بیشتر

انتشار شماره جدید نشریه

به اطلاع خوانندگان گرامی می‌رساند مقاله‌های آخرین شماره پژوهش‌نامه کتابداری و اطلاع رسانی (دوره 12، شماره 2 - شماره پیاپی 24)، با 15 مقاله، در 350 صفحه، آذرماه 1401 بر روی سایت پژوهش‌نامه به نشانی https://infosci.um.ac.ir/issue_5408_5483.html  در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.

مطالعه بیشتر

مقاله‌های «پژوهش‌نامه کتابداری و اطلاع‌رسانی» در پایگاه اطلاعاتی EBSCO نمایه شد.

یکی از اولین و بزرگترین ارائه‌دهنده پایگاه‌های جستجوی آنلاین کتاب و مقالات، پایگاه EBSCO است که اطلاعات بیش از صدهزار نشریه در حوزه‌های مختلف را در اختیار علاقه‌مندان به پژوهش قرار داده است.در این پایگاه، علاوه بر نمایه کردن مقاله‌های فارسی، امکان جستجوی فارسی نیز فراهم شده است. مقاله‌های «پژوهش‌نامه کتابداری و اطلاع‌رسانی»  از اول مارس 2019 برابر با 10 اسفند 1397 در این پایگاه نمایه شده است.

مطالعه بیشتر

ورود به سامانه

کاربران فرهیخته پژوهش‌نامه کتابداری و اطلاع‌رسانی چنانچه پس از ثبت‌نام در سامانه و استفاده از آن با خطا ورود به سامانه مواجه شدید، از قسمت ورود به سامانه، بر روی گزینه «رمز ورود به سامانه را فراموش کرده ام»، کلیک نمایید تا رمز عبور بازنشانی و از طریق ایمیل برایتان ارسال شود.  

مطالعه بیشتر